Aşçılık Kursu

Orkun Eğitim Kurumları Aşçılık Kursunu tamamladığınız takdirde, almaya hak kazanacağınız sertifika ile pek çok işletmede çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bilhassa restoranlarda, 5 yıldızlı otellerin mutfaklarında veya catering şirketlerinde bir kariyer yapabilirsiniz. Orkun Eğitim Kurumları kurslarının sağladığı sertifikalar, Milli Eğitim Bakanlığı ve devlet üniversiteleri tarafından onaylı, e-devlet sisteminde görüntülenebilen, resmi ve geçerliliği olan belgelerdir.

Ne geçmişte ne günümüzde ne de gelecekte önemini ve popülerliğini yitirmeyecek bir sektör olan gastronomi alanında, yeteneklerini deneyimlerinizle birleştirerek, eşsiz lezzetlere imza atabilirsiniz. Profesyonel eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde Türk ve dünya mutfağından örnekleri, başarı ile hayata geçirebileceksiniz.

Aşçılık Kursu Sonrası Sertifika Süreçleri

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar,

  • Üniversite Onaylı
  • E-devlet’ten görüntülenebilir sertifika almaya hak kazanırlar.

Sertifikanızı yurtdışında da geçerli hale getirebilir, bu sayede gastronomi alanında başarılı bir kariyere ilk adımınızı atma şansını yakalayabilirsiniz.

Aşçılık Kursuna Kimler Katılabilir?

Orkun Eğitim Kurumları Aşçılık Kursuna katılmak için aranan herhangi bir kriter söz konusu değildir. Yemek yapmayı seven, kendini bu alanda profesyonel hale getirmek isteyen, farklı lezzetlerin peşine düşmek isteyen herkes bu kursa katılabilir. Otel, kafe restoran, catering şirketleri ve daha birçok alanda çalışmayı hedefleyen her insan, aşçılık kursunun hedef kitlesidir. Bunun yanı sıra herhangi bir profesyonel kariyer beklentiniz olmasa bile evinizde kendinize ve sevdiklerinize daha lezzetli yemekler sunabilmek için de bu kursa katılabilirsiniz.

Aşçılık Sertifikası Nasıl Alınır?

Aşçılık sertifikasına sahip olmak ve artık profesyonel bir aşçı niteliği taşımak için, eğitimi tamamladıktan sonra teorik ve uygulamalı bir sınav sürecine tabi tutulursunuz. Bu sınavda başarılı olan adaylar, Üniversite Onaylı aşçılık sertifikasını almaya hak kazanır.

Aşçılık Kursu Ne Kadar Sürer?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tanımladığı aşçılık kursu müfredatı, 420 saatten oluşmaktadır ve ortalama 5 ay boyunca devam etmektedir. Farklı amaçlar için farklı eğitim modelleri de mevcuttur. Kendinize en uygun eğitim modülünü bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşçılık Kursu Fiyatları

Aşçılık Kursu fiyatları şehre, ilçeye, bölgeye, semte, kursu veren eğitimcilerin tecrübesine, kursun niteliğine ve kurs saatine bağlı olarak değişmektedir. Orkun Eğitim Kurumları, kolay ödeme koşulları ve uygun maliyetlerle size en kaliteli eğitim olanaklarını sunmaya devam ediyor. Aşçılık kursuyla ilgili güncel fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Diğer Mesleki KurslarOto Alım Satım Galericilik Kursu

Fotoğrafçılık Kursu

Seracılık Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.