Halkla İlişkiler Kursu

Günümüzün iş dünyasında gerek PR faaliyetleri gerekse de halkla ilişkiler çalışmaları, şirketlerin hedefledikleri başarıya ulaşması için kullandıkları en önemli araçlardır. Halkla ilişkiler faaliyetleri, hedefleri bulunan şirketler için bir lüks olmaktan çıkmış ve bir zorunluluk haline gelmiştir. Tüm dünyada ve ülkemizde hızla önemini arttıran halkla ilişkiler mesleğinde başarı elde edebilmek için, mesleğin anlamını, önemini ve içeriğini en iyi şekilde kavramak gerekir. Halkla ilişkiler mesleğine dair farklı tanımları ve yaklaşımları incelemek, tarihsel süreç içerisinde PR faaliyetlerinin nasıl değişip geliştiğini analiz etmek ve bugün ne dair başarı kıstaslarını doğru anlamak gerekir. Farklı sektör ve şirketlerde yapacağınız örgütlenme analizleri meslek yaşantınızda size önemli avantajlar sağlayacaktır. Bunun dışında her halkla ilişkiler personeli mesleğiyle ilgili etik kuralları bilmeli, benimsemeli ve bu değerleri içselleştirmelidir. Orkun Eğitim Kurumları,

  • Üniversite Onaylı
  • E-devlet’ten görüntülenebilir sertifikanın verildiği

online ve yüz yüze halkla ilişkiler eğitim programı ile sizi günümüz iş dünyasının vazgeçilmez mesleklerinden biri olan halkla ilişkilere hazırlamaktadır.

Halkla İlişkiler Kursu Size Ne Katacak?

Uluslararası PR kuram ve kurallarına uygun bir şekilde eğitim alacak, mesleğin tarihsel sürecine ve bilincine hakim olacak ve şirketlerin organizasyon yapısını analiz edebileceksiniz. Mesleğin etik ve ilkesel değerlerini kavrayacak ve bir şirketin toplum nazarındaki imajını, baştan sona dizayn edebilecek becerilere kavuşacaksınız.

Halkla İlişkiler Kursu İş Olanakları

PR faaliyetleri her sektör ve meslek için vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Bu noktada birçok özel kurumda ve şirkette halkla ilişkiler personelleri görev almaktadırlar. Her sektörün büyük şirketlerinin halkla ilişkiler birimi olduğunu biliyoruz. Kendisini iyi yetiştirmiş ve en az bir yabancı dili iyi seviyelerde bilen bir halkla ilişkiler elemanı, çok geniş bir iş yelpazesine sahip olur.

Halkla İlişkiler Sertifikası Nasıl Alınır?

Halkla İlişkiler Kursu’nda verilen eğitimin ardından katılımcılara online bir sınav uygulanır. Sınavda başarıya ulaşmak için 100 üzerinden en az 60 puan almak yeterlidir. Bu puanı alanlar, halkla ilişkiler sertifikasını almaya hak kazanırlar. Bu sertifika pek çok sektörde iş başvurularında, CV’inizde size avantaj sağlayacak ve önemli bir referans niteliğinde olacaktır.

Halkla İlişkiler Kursu Ne Kadar Sürer?

Online eğitimlerimizi kendi zamanınız ölçüsünde dilediğiniz sürede tamamlayabilirsiniz. Bunun haricinde farklı eğitim modülleri ve süreleri mevcuttur. İhtiyacınız olan modülü öğrenmek ve kursun süresi hakkında net bir fikir edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Halkla İlişkiler Kursu İçeriği

  • Halkla ilişkiler kavramı
  • Halkla ilişkilerin tarihsel gelişim süreci
  • Halkla ilişkiler departmanının organizasyonu
  • Halkla ilişkilerde etik kurallar
  • Reklam tanıtımı
  • Propaganda
  • Lobi faaliyetleri

Halkla İlişkiler Kursu Ne İşe Yarar?

Katılımcılar halkla ilişkiler kursunun ardından; medya ve iletişim stratejilerinden medya ilişkilerine, kriz iletişiminden pazarlama tekniklerine, ilkelerine ve şirket etiğine dair pek çok alanda bilgi ve donanım kazanırlar. Edindikleri bu kazanımlar, onları lider şirketlerin aradıkları profesyoneller haline getirir.

Adana Halkla İlişkiler Kursu Fiyatları

Halkla İlişkiler Kursu fiyatları kursun bulunduğu ilçeye, bölgeye, semte, kursta verilen eğitim niteliğine, kursu veren eğitimcilerin tecrübesine ve kurs saatine göre değişiklik göstermektedir.


Diğer Büro Yönetimi ve SekreterlikDanışma Görevlisi Kursu

Yönetici Asistanlığı Kursu

Site ve Apartman Yöneticiliği Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.