Hızlı Okuma Kursu

Orkun Eğitim Kurumlarının hızlı okuma kursu ile birlikte okuma düzeyinizdeki artışı ilk günden fark edebilirsiniz. Anlayarak hızlı okuma becerisi kazandıran kursumuz, farklı modüllerde üç haftalık, iki haftalık veya beş günlük şekilde düzenlenmektedir. Bu eğitimlere katıldıktan sonra kazanacağınız anlayarak hızlı okuma becerisi hayatınızı olumlu anlamda etkileyecektir.

Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma kursu öncesinde mevcut anlama ve okuma hızınızın seviyesini tespit etmek için bir test düzenliyoruz. Eğitimin sonrasında da benzer bir test düzenleyerek kat ettiğiniz aşamayı görmenizi sağlıyoruz.

Hızlı okuma kursunun temel amacı, öğrencilerin iyi birer okur olmasını sağlamaktır. Anlayarak hızlı okuma becerisi, kişinin hayatındaki pek çok değişkene ayak uydurabilmesini sağlar. Ders çalışma sürelerini verimli hale getirir. Daha kısa zamanda daha çok şey öğrenmesini sağlar. Ayrıca günümüzde sınavlarda, soruları doğru cevaplamak kadar bunu en hızlı şekilde yapmak da önemli hale gelmiştir. Uzunluğu sayfaları aşan paragraf sorularını hızlı çözebilmek, matematik problemlerini hızlı okuyarak denklemi en kısa sürede kurmak bir öğrenciyi rakiplerinden birkaç adım ileri taşıyacaktır. Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma Kursu’nun özelliği eğitmen kadrosunun uzmanlığıdır. Hız kadar anlamayı da önemsemesi ve gerçekçi olmayan vaatlerde bulunmamasıdır.

Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma Kursu;

 • Üniversite Onaylı
 • E-devlet’ten görüntülenebilen sertifika verilen bir kurstur.

Kimler Hızlı Okuma Teknikleri Kursu Almalı

Temel hedefi okuma ve anlama becerisini geliştirmek olan bu kursumuza pek çok insan katılabilir. Bunlar:

 • Öğrenciler
 • Okumaktan zevk alan ve yaşamına daha çok kitabın ışığını sığdırmak isteyen insanlar
 • Mesleği gereği her gün çok sayıda makale, sınav kağıdı veya kitap okuması gereken akademik personeller
 • Beyaz yakalı çalışanlar…

Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma Kursu öğrencileri sınava hazırlamakla kalmaz, aynı zamanda hayata da hazırlar. Zira hızlı okuma ve anlama becerisi kişinin çevrede olup bitenleri daha iyi değerlendirmesini, farklı bakış açıları geliştirmesini ve hızlı düşünmesini de sağlar. Kursun kazandırdığı anlama yeteneği yalnızca okuduğumuz metinlerle ilgili değil aynı zamanda duyduklarımızla da ilgilidir. Siz de sınavlarda başarı kazanmak, mesleki iş yükünüzü azaltmak ve kendinize bir yetenek kazandırmak için Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma Kursu ile tanışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu İşleyişi

Okuma eylemi, alfabede yer alan harflerin birleşerek meydana getirdiği anlamlı kelimeleri ilk olarak kendi başına, sonra da diğer kelimelerle oluşturduğu bütünlük içerisinde algılayıp çözümleme sürecidir. Bu işlemi gerçekleştirme şekli ve süresi kişiler arasında değişkenlik gösterebilir. Orkun Eğitim Kurumları Hızlı Okuma Kursu’nda ilk olarak katılımcıların bilişsel düzeyini arttırmak için bazı stratejiler uygulanır. Ardından, öğretilen tekniklerle eğitim hayatında, iş yaşantısında ve sosyal hayatta işlerinizi kolaylaştıracak bir beceri kazanmanıza yardımcı olunur.

Birinci Aşama

Bilinçsizlik evresi olarak tanımladığımız bu aşamada eğitmenler, yönlendirmelerde bulunarak hareket eder ve katılımcılar dersin sonunda bilinçsizliğin bilincine varırlar. Bu aşamada okuma ve anlama hızı gelişim gösterir.

 • Okuma ve anlama hızı ölçülür
 • Odaklanma için bazı fiziksel egzersizler yapılır
 • Göz kaslarının çalışması için bir takım kitap egzersizleri ve blok okuma tekniğine ön hazırlıklar yapılır.
 • Fotoğrafik okuma, hafıza teknikleri ve blok okuma çalışmaları gerçekleştirilir.

İkinci Aşama

Bu aşamaya gelindiğinde katılımcı, artık bilinçsiz bir okuyucu değildir. Metinler çeşitlilik gösterir. Her metnin kendisine özgü bir okuma stratejisi söz konusudur. Bu aşamada katılımcılara yeni bir teknik öğretilir.

 • İleri okuma teknikleri
 • Metin çalışmaları
 • Paragraf, özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerin korkulu rüyası olan uzun paragraf sorularında istenen bazı beceriler vardır. Bunlar; dikkat, bilgi, anlama, yorumlama ve bunları olabildiğince hızlı yapmaktır. Eğitimin bu aşamasında öğrenilen teknikler sayesinde paragraf testlerinde başarınızı katlayacaksınız.
 • Paragraf soru çözümü

Üçüncü Aşama

Resim, sembol ve şekillerin kendilerine özgü bir dili vardır. Bütün şekiller esasen birer metin niteliği taşır. Üçüncü aşamada;

 • Zihin haritaları
 • Soru Çözümü
 • Sihirli Satırlar gibi eğitimler verilir.

Hızlı Okuma Eğitimini tamamladıktan sonra artık ustalık seviyesine ulaşabilirsiniz. Kazandığınız becerileri pratiklerle geliştirmek sizin elinizde. Sizler için hazırladığımız metinler üzerinden kendinizi test edebilir ve yeteneklerinizin paslanmasına engel olabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu Kaç Ay Sürer?

32 saatten oluşan eğitim modülü bir ay içerisinde tamamlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hızlı okuma alanında farklı ders saatlerinden oluşan modülleri bulunmaktadır. Bu modüller içerisinde kendi ihtiyaçlarınıza ve zamanınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu İşe Yarıyor Mu?

Eğitim uzmanları hızlı ve anlayarak okuma yeteneğinin, öğrencilerin başarısında büyük avantajlar sağladığını belirtiyorlar. Ancak eğitim için doğru zamanlama ve doğru modelin önemi yadsınamaz. Anlayarak hızlı okuma kurslarını genel olarak sınavlara hazırlanan öğrenciler tercih ediyorlar. Öğrenciler yaptıkları yorumlarda bu becerinin sınav sürecinde kendilerine büyük katkı sağladıklarını belirtiyorlar.

Hızlı Okuma Kursu Fiyatları

Hızlı Okuma Kursu fiyatları kursun bulunduğu ilçeye, bölgeye, semte, kursun niteliğine, eğitim verilecek saate, eğitimcilerin tecrübesine bağlı olarak değişmektedir. Orkun Eğitim Kurumları eğitimdeki başarısı kadar katılımcılarına ve kursiyerlerine sağladığı ödeme kolaylıklarıyla da fark yaratıyor. Güncel fiyat bilgisi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Diğer Kişisel Gelişim KurslarıDiksiyon ve Etkili Konuşma Kursu

Beden Dili Kursu

İşaret Dili Tercümanlığı ve Öğreticiliği Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.