Klinik Destek Elemanı Kursu

Klinik Destek Elemanı Eğitimini alan aday; tüm sağlık kurumları içerisinde sağlık personellerine ek destek sağlayan ikinci önemdeki kişi/kişilerdir. Laboratuvar ya da kliniğe götürülecek her türlü materyal vb. malzemelerle ilgilenen, tedavi aşamalarında tüm sağlık personellerine yardımcı olmak üzere çalışan kişilerin alması gereken bir sertifikadır.

Klinik Destek Elemanı Çalışma Alanları?

Klinik Destek Elemanı Eğitimi Sertifikası tüm kliniklerde ya da laboratuvarlarda istihdam olacak kişiler için kullanılır.

Klinik Destek Elemanı Kursuna Nasıl Başvurabilirim?

Orkun Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Klinik Destek Elemanı Kursuna, en az ilkokul mezunu ve en az 18 yaşında olan herkes kayıt yaptırabilir. Bunun için 0322 363 22 24 ya da 0530 926 08 39 numaralı telefonlardan kursumuzu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Klinik Destek Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Klinik destek elemanı olmak için üniversite onaylı sertifika veren kurslardan birine başvurmak gerekir. Orkun Eğitim Kurumları da Üniversite Onaylı Klinik Destek Elemanı Sertifikası veren kurslardan biridir. Kursumuza başvurup gerekli eğitimleri aldıktan sonra üniversiteden gelen görevlilerin yapacağı sınavlara girmesi gerekir. Sınavlarda başarılı olan kursiyerler Klinik Destek Elemanı Sertifikası almaya hak kazanır.

Uzaktan (Online) Eğitim ile Klinik Destek Elemanı Kursu

Orkun Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Klinik Destek Elemanı Kursuna,

İster Yüzyüze, İster Online (Uzaktan) Eğitim ile katılabilirsiniz.

Uzaktan (Online) Eğitim kapsamında kullanıcı adı ve şifresiyle portala girip hocalarımızın verdiği eğitimleri izleyebilirsiniz. Eğitim sonrası yine aynı portalda sınav bölümünden bitirme sınavına girmeniz gerekir. Sınavlardan en az 50 puan aldıktan sonra üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırsınız.

Klinik Destek Elemanı Eğitimi Kaç Saat Sürer?

Klinik Destek Elemanı eğitimimiz 80 saat sürer ve kurs sonrası e-devlet’ten görülebilen, Üniversite Onaylı Klinik Destek Elemanı Sertifikası verilir.

Alacağım Sertifikayı E-Devletimde Görüntüleyecek Miyim?

Alacağınız uzaktan eğitim sonunda gireceğiz sınavlardan sonra başarılı olan aday Üniversite Onaylı sertifika alır ve sertifikalar e-devlet üzerinde görülür.

Klinik Destek Elemanı Kursuna Katılım Şartları Nelerdir?

Klinik Destek Elemanı Kursuna en az ilkokul mezunu, bu alanda çalışan ya da çalışmak isteyen herkes katılabilir.

Klinik Destek Elemanı Sertifikasının Geçerlilik Alanları Nelerdir?

Kursiyerler, alacakları sertifikalar ile Türkiye’nin her tarafında çalışabilirler. E-devlet üzerinden üniversite onaylı, QR kodlu ve elektronik imzalı olarak çıktı alabilirsiniz.

Sertifikalarda Geçerlilik Var Mıdır?

Bu soruyu sürekli duymaktayız. Örneğin bir üniversitenin Mühendislik, İşletme, Ziraat, İlahiyat ya da farklı bir fakültesinden mezun olup diploma almaya hak kazanan biri nasılsa bu tip sertifikaların da geçerlilik süresi diye bir şey söz konusu değildir. Ömür boyu geçerlidir ve ömür boyu e-devletinizde görülür.

Klinik Destek Elemanı Kursu Fiyatları

Klinik Destek Elemanı Kursu fiyatları, kursun verildiği şehre, ilçeye, bölgeye, kursa, kurs öğreticilerinin tecrübesine, kursun niteliğine ve saatine göre değişmektedir. Orkun Eğitim Kurumları Klinik Destek Elemanı Kursu’nda grup ve nakit indirimleri de sağlanmaktadır. Daha fazla bilgi için Orkun Eğitim Kurumları ile iletişime geçebilirsiniz.


Foto Galeri


Diğer Sağlık KurslarıHasta Kayıt Kabul Kursu

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Kursu

Hasta Yaşlı Bakımı Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.