Organik Hayvancılık Eğitimi

Orkun Eğitim Kurumları Organik Hayvancılık Eğitimi Sertifika Programı, doğal yöntemlerle yetiştirilen hayvanların; sağlıklı ve doğasına uygun bir şekilde beslenmesini, bakımını ve hayvansal üretimi sağlamakla ilgilidir. Organik hayvancılıkta, hayvanların yaşadığı koşulların ideal hale getirilmesi ve doğal şekilde beslenmeleri hedeflenir. Bu yüzden organik hayvancılığın temel prensibi; hayvanların çiftlikte değil açık alanda yaşamasıdır. Hayvanların beslenme sürecinde kimyasal bileşenler kullanılmaz. Kullanılan tüm yemler doğal yollarla üretilir.

Dünyada artan gıda talebi, tarımsal ve hayvansal üretimde kaliteyi düşürmüş, buna karşın organik ve doğal gıdalarla beslenmek isteyen geniş bir insan kitlesi meydana getirmiştir. Bu nedenle organik hayvancılık geleceğin parlayan mesleklerinden biri haline gelmiştir. İnsan sağlığını düşünen bu yöntem, sürdürülebilir kalkınma açısından da önem taşır.

Çevreyle dost bir hayvan yetiştiriciliği modeli olan organik hayvancılık, atıkların geri dönüşümünü sağlar. Bu yüzden de çevre açısından faydalı bir girişimdir.

Organik hayvancılık hayvan, çevre ve insan sağlığını gözeten bir ekonomik sektör olarak gelişmektedir. Siz de Orkun Eğitim Kurumları’nın Organik Hayvancılık Eğitimini tamamlayarak;

 • Üniversite Onaylı,
 • E-devlet’ten görüntülenebilir resmi ve geçerli sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Organik hayvancılıkta yetiştirilen ve üretilen hayvanların yaşamı, iklim koşullarına dayanıklılığı, beslenmesi, atıkların geri dönüştürülmesi gibi dikkat edilmesi gereken çok sayıda önemli nokta vardır. Organik hayvancılık yönetmeliğine uygun şekilde yaşayan, organik yemlerle beslenen ve açık alanlarda otlatılan bu hayvanlar, kesinlikle suni döllenme veya embriyo transferi gibi yapay metotlar kullanılarak çoğaltılamaz. Tamamen doğal yöntemlerle üremeleri sağlanır. Doğru ve uyumlu ırkların çiftleştirilmesi, üretilen hayvanların temiz ortamlarda barınması ve düzenli aralıklarla veteriner kontrollerinin sağlanması organik hayvancılığın olmazsa olmaz yapı taşları arasında yer alır.

Organik Hayvancılık Eğitiminin Amacı

Orkun Eğitim Kurumları Organik Hayvancılık Eğitiminde yetiştirdiğimiz kursiyerlerin;

 • Yetiştirecekleri hayvanların bakım ve temizliğine önem vermesi,
 • Organik besinler kullanılması ve açık alanlarda otlatılması,
 • Hayvanların sağlık kontrollerinin aksatılmadan düzenli şekilde yapılması,
 • Yetiştirilen her hayvanın bire bir ilgi ve sevgi görmesi gibi kriterlere dikkat edilmesi,
 • Ve organik hayvancılığa dair bilinmesi gereken tüm noktaların öğretilmesi temel amacımızdır.

Organik Hayvancılık Eğitimi Kazanımları

Eğitimi tamamladıktan sonra edindiğiniz Üniversite Onaylı, e-devlet’ten görülebilen sertifika ile bu alanda kendinizi birkaç adım öne taşıyabilirsiniz. Destekleyici faaliyetler sınıfında yer alan bu tür eğitimler, kişisel gelişiminize katkı burada bulunmakla kalmaz aynı zamanda sizi iş yaşantısında tercih edilen bir profesyonel haline getirir. Elde edeceğiniz sertifika; hem kamu kurumları nezdinde hem de özel sektörde geçerliliği olan resmi nitelikli bir sertifikadır.

Organik Hayvancılık Eğitimi İçeriği

 • Hayvanları otlatma
 • Hayvan hastalıkları
 • Salgın hastalıklar
 • Hayvanlarda solunum ve sindirim sistemi
 • Hayvanlarda hareket sistemi ve deri
 • Büyükbaş hayvanların beslenmesi
 • Eğitim süreci

Tümüyle online olarak gerçekleştirilen bu eğitim sürecinde katılımcılar, kendi müsait zamanlarına göre 7 gün 24 saat bu videolara erişim sağlayabilir ve eğitimi tamamlayabilir. Dersler tamamlandıktan sonra katılımcılar, çoktan seçmeli bir sınava tabi tutulur. Sınavlarda başarılı olmak için 50 veya üzerinde bir başarı puanı alınmalıdır.

Organik Hayvancılık Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Organik hayvancılık eğitimine katılan kursiyerler ücret ödemeden 3 defa sınava girme hakkına sahiptir. Eğitim süresi ise ortalama bir aydır.

Üniversite Onaylı Organik Hayvancılık Eğitimine Kimler Katılabilir?

Orkun Eğitim Kurumları organik hayvancılık kursuna;

 • Hayvancılık işiyle uğraşan kişiler
 • Damızlık hayvan üretimi yapanlar
 • Küçükbaş hayvan yetiştiricileri
 • Süt ve sütçülük işiyle uğraşan kişiler
 • Organik hayvancılık konusunda devletin ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının verdiği hibeler, krediler ve benzeri imkanlardan faydalanmak isteyen herkes katılabilir.

Eğitimi başarıyla tamamlayan herkes Üniversite Onaylı, e-devlet’ten görüntülenebilen sertifika alabilir. Kursa katılmak için diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi yeterlidir.

Üniversite Onaylı Organik Hayvancılık Kursu Fiyatları

Orkun Eğitim Kurumları organik hayvancılık eğitimi için fiyat bilgisi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Orkun Eğitim Kurumları en başarılı eğitmenlerden, en kaliteli eğitim içeriğini sizlere sunmakla kalmıyor, sağladığı uygun maliyetler ve ödeme koşullarıyla da yanınızda olmaya devam ediyor.


Diğer Tarım KurslarıSürü Yöneticiliği Kursu

Organik Tarım Yetiştiriciliği Eğitimi

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.