Oto Alım Satım Galericilik Kursu

Her daim yüksek gelir getiren, kazançlı sektörlerin başında gelen otomobil ticareti için mesleki yeterlilik belgesi almak zorunludur. Her mesleğin bir eğitim süreci olduğu gibi oto alım satım ve galericilikte de uzmanlaşmak gereken konular vardır. Siz de Orkun Eğitim Kurumları Oto Alım Satım Galericilik Kursunu tamamlayarak,

  • Üniversite Onaylı
  • E-devlet’ten görüntülenebilir mesleki yeterlilik sertifikanızı alabilirsiniz.

Oto Alım Satım Galericilik Sertifikası Neden Önemlidir? Oto Alım Satım Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu sertifika, mesleğin resmi olarak yapılabilmesi için getirilmiş hukuki bir zorunluluktur. 2019 yılında yapılan hukuki düzenlemeler, araba alım satımına sertifika zorunluluğu getirmektedir. Siz de piyasadaki dolandırıcılık odaklı ve tüketiciye güven vermeyen oluşumlardan farkınızı belgelendirmek istiyorsanız, bu eğitimi tamamlamalı ve bu sertifikaya sahip olmalısınız.

Oto Alım Satım Galericilik Sertifikası Nasıl Alınır?

2019 yılında yürürlüğe giren kararnameyle araç alıp satma ticaretinde bulunan firmanın mesleki sertifikaya sahip olması zorunlu hale gelmiştir. Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş üniversiteler ve özel eğitim kuruluşlarından bu sertifika temin edilebilir.

Oto Alım Satım ve Galericilik Kursuna başvururken bazı koşulları dikkate almanız gerekir. Şirketinizin belirlenen kriterlere uygun olması, ticaret odasına üye olması, gelir ve işletme vergisi mükellefi olması gerekir. Bu kriterler karşılanmazsa işletme açılamaz ve mesleki yeterlilik belgesi alınamaz. Bunun yanı sıra kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve en az lise diplomasına sahip olması ön koşuldur. Sabıka kaydınızın temiz olması da aranan bir başka koşuldur.

Üniversite Onaylı Oto Alım Satım Galericilik Kursu Sertifika Süreci

Eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 defa ücretsiz sınav hakkına sahip olacaksınız. Bu sınavlarda 50 puan ve üzeri bir başarı gösterirseniz sertifikayı almaya hak kazanırsınız. Elde edeceğiniz sertifika yaşam boyu geçerli olacak ve e-devlet sistemini görüntülenebilecektir.

Üniversite Onaylı Oto Alım Satım Galericilik Kursu Fiyatları

Orkun Eğitim Kurumları Oto Alım Satım Galericilik kursu fiyatları hakkında güncel ve net bilgiye ulaşmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Orkun Eğitim Kurumları en başarılı ve nitelikli eğitmenlerden, en kaliteli eğitim içeriğini sizlere uygun koşullar ve ödeme planlarıyla sunuyor. Siz de geç kalmadan Orkun Eğitim Kurumlarının avantajlarla dolu dünyasıyla tanışabilirsiniz.


Diğer Mesleki KurslarEmlak Danışmanlığı Kursu

Seracılık Kursu

Cenaze Hizmetleri Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.