Site ve Apartman Yöneticiliği Kursu

Günümüzde ülke nüfusunun önemli bir çoğunluğu kentlerde yaşıyor. Kentlerdeki nüfus artışı mimariyi ve sosyolojiyi de etkiliyor. Artık tek katlı, bahçeli evlerden oluşan mahallelerin yerini çok katlı apartmanlar ve sitelerden oluşan mahalleler aldı. Bu dönüşüm yaşam biçimimizi de etkiliyor. Geniş ailenin yerini çekirdek aile yapılanması alırken bir yandan da farklı kültürlerden insanların bir arada yaşaması durumu ortaya çıkıyor. Site ve apartman yöneticiliği bu koşullar altında profesyonel bir mesleğe dönüştü ve bu alanda hizmet veren çok sayıda şirket kuruldu. Site ve apartman yaşamına dair oluşan sorunların çözümü için getirilen çok sayıda yasal, kanuni düzenleme ve kararname mevcut.

Orkun Eğitim Kurumları Site ve Apartman Yöneticiliği Kursu,

 • Üniversite Onaylı,
 • e-devlet’ten görüntülenebilen

resmi sertifikalı bir eğitim programıdır. Siz de bu alanda çalışmak istiyorsanız, bu kursa katılarak site ve apartman yöneticiliği mesleğinin gerekli kıldığı tüm bilgi ve becerileri kazanabilirsiniz.

Site ve Apartman Yönetimi Kursu Size Ne Katacak?

Kursu tamamlayan katılımcılar, apartman, site ve toplu yapı yönetimini en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olurlar, gayrimenkul mülkiyeti ve ana gayrimenkul gibi kavramları öğrenir, kat mülkiyeti ve kat irtifakını tanımlayabilirsiniz. Tapu sicili, arsa, ipotek, arsa payı ve arazi benzeri konuları açıklayabilecek bilgiye sahip olacaksınız. Site ve apartman yöneticiliğine dair gereken tüm bilgileri edineceğiniz için bu alandaki istihdam olanaklarına kolayca erişebileceksiniz.

Site ve Apartman Yöneticiliği İş Olanakları

Tatil siteleri, sosyal tesisler, oteller, apartman yönetim şirketleri ve benzeri alanlarda çalışabilirsiniz.

Site ve Apartman Yönetimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Üniversite onaylı bir kursa yazalıp buradaki eğitimi tamamladıktan sonra katılımcılar online bir sınava tabi tutulur. Sınavlarda başarılı olup Üniversite Onaylı sertifikayı almaya hak kazanmak için 100 üzerinden 60 puan almanız gerekir. Orkun Eğitim Kurumları katılımcılarına öğrenme garantisi sunuyor. Elde edeceğiniz sertifikayı CV’nize ekleyerek iş yaşantınızdaki donanımlarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz.

Site ve Apartman Yönetimi Kursu Eğitim İçeriği

 • Gayrimenkul, Site, Bina ve Toplu Yapı Yöneticiliği
 • Kat Mülkiyet Yönetimi
 • Yönetici kavramları ve gayrimenkul yönetimi
 • Kat mülkiyet yönetimi
 • İletişim Becerileri
 • İşletme Projesi
 • Ana gayrimenkulün yönetimi
 • Komşu Hakları
 • Komşuların uyması gereken konular
 • Ortak Yerler
 • Kat maliklerinin borçları, gayrimenkulün bakımı, korunması ve zarardan sorumluluk
 • Hukuki Gereklilikler ve Mevzuat

Site ve Apartman Yöneticiliği Kursu Süresi

Site ve Apartman Yöneticiliği Kursunu serbest zamanlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğitimin normal süresi yedi gündür. Dilediğiniz zaman sisteme girip eğitimi tamamlayabilirsiniz. Zamanınız el veriyorsa 7 günden daha kısa bir zamanda da kursu tamamlayabilirsiniz. Ardından sınavda 60 ve üzeri puan alarak sertifikanızı almaya hak kazanabilirsiniz.

Sertifika Sınavı Nasıl Oluyor?

Online sınavda soruların yüzde altmışını doğru cevaplayarak sertifikayı almaya hak kazanırsınız. Eğer geçer not alamazsanız, herhangi bir ücret ödemeden sınavı tekrarlayabilirsiniz.

Site ve Apartman Yöneticiliği Kursu Fiyatları

Site ve Apartman Yöneticiliği kurs fiyatları şehre, ilçeye, bölgeye, semte, kurs verenlerin tecrübelerine, kursun niteliğine ve kurs saatine bağlı olarak değişmektedir.


Diğer Büro Yönetimi ve SekreterlikDanışma Görevlisi Kursu

Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Kursu

Halkla İlişkiler Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.