İlk Yardım Kursu

İlk Yardım Nedir?

Herhangi bir kaza veya insan yaşamını tehlikeye düşüren durumlarda sağlık görevlisi gelip hastaya tıbbi yardım edinceye kadar hasta ya da yaralının durumunun kötüye gitmesini önlemek için yapılacak ilk müdaheledir.

İlk Yardımın Önemi Nedir?

İlk yardım, trafik kazaları, depremler veya hayatın her anında insan yaşamını ilgilendiren en gerekli durumlardan biridir. Günümüzde ani kalp rahatsızlıkları, kazalar veya doğal afetlerde ölümler yüksek oranda yaşamaktadır. Alınacak basit ilk yardım eğitimleri ile bu oranı düşürmek mümkündür. Yapılan araştırmalarda, hasta veya kazazedeye yapılacak ilk yardım ile kişinin hayatta kalma oranının %6 ile %55 arasında mümkün olduğu belirtilmektedir.

Üniversite Onaylı Temel İlk Yardım Eğitimi Kursu Sertifikası

Eğitim Toplam 8 saat Eğitim Şekli Uzaktan
Sertifika Eğitim Sertifikası Sertifika Saati 8 Saat
Kurum Üniversite Onaylı Ödeme Şekilleri Kredi Kartı Havale Ya da Nakit
Erişim 24 saat / Cep Telefonu,Pc,Tablet Geçerlilik Ömür Boyu

İlk Yardım Eğitiminin Tanımı

Allah göstermesin herhangi bir kaza zamanında ya da hayati tehlike esnasında, bir sağlık personelinin olay yerine geleceği süreye kadar kazazedeye yapılacak ilk müdahele çok önemlidir. Yaşamımızın her anında ilk yardıma ihtiyaç duyulabildiğimiz gibi bunu kendi başımızada yapabilecek bir eğitimden geçmiş olmak önemlidir. Bu sebeple her bireyin temel ilk yardım eğitimini almış olması gerekmektedir.

Tüm iş yerlerinde personelin ilk yardım eğitimi almasının gerektiği de kanunlarla belirlenmiştir. Bu sebeple Orkun Eğitim Kurumları, İlk Yardım Kursu ile e-devlette görülecek sertifikalı bir eğitim programı vermektedir.

İlk Yardım Eğitimi İçeriği

 • Temel İlk Yardım
 • Olay Yeri Değerlendirme
 • Temel Yaşam Deteği
 • Kanamalar Ve Uygulamalar
 • Isı Dengesi Bozulmaları Hipotermi
 • Kırıklar
 • Zehirlenmeler
 • Yaralı Taşıma Teknikleri
 • Diğer Acil Durumlar 1
 • Diğer Acil Durumlar

Online İlk Yardım Eğitimi

Kurslarımız uzaktan eğitim sistemi yoluyla gerçekleşmektedir. Yani uzman hocamız sınıfta anlattığı dersleri video ortamına alıp bunları düzenleyerek sizin ulaşabilmenizi sağlamak için www.orkunegitim.com web adresimizdeki eğitim portalına ekler. Sizler de size tanımlanacak kullanıcı adı ve şifresiyle tüm ders izletebilecek ve derslerle ilgili doküman ve materyallere ulaşabileceksiniz.

İlk Yardım Sertifikası Sınavı ve Sertifika Alım Süreci

Uzaktan eğitim portalında bulunan eğitimler alındıktan sonra yine aynı portalda bulunan sınav modülünden uzaktan online şekilde sınav olunacaktır. Yapılan sınavdan en az 50 puan ve üzeri alan kursiyer sertifika almaya hak kazanacak ve sertifikası e-devletine entegre edilerek ömür boyu sorgulanabilecektir.

İlk Yardım Sertifikası Nasıl Alınır?

İlk yardım sertifikası alabilmek için en az ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranır. Bu şartları sağladıktan sonra Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurumlara başvurup ilk yardım eğitimi almak ve ardından düzenlenecek sınavlarda başarılı olmak gerekir. Orkun Eğitim Kurumları’da üniversite onaylı ilk yardım eğitimi vermektedir. Düzenlediğimiz ilk yardım kursunu bitirip yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlere;

 • Hayatları boyunca geçerli
 • Üniversite Onaylı
 • E-devlet’ten görünen İlk Yardım Sertifikası verilmektedir.

İlk Yardım Kursu Kaç Ay Sürer?

Orkun Eğitim Kurumları İlk Yardım Kursu, online ortamda 8 saatlik eğitimle verilmektedir. Bu süre sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanır.

Uzaktan Eğitim Portalının Geçerlilik Süresi Nedir?

Size tanımlanan uzaktan eğitim portalı kullanıcı adı ve şifresi ile ömür boyu dersleri izleyebilirsiniz.

İlk Yardım Kursu Fiyatları

İlk Yardım Kursu fiyatları şehre, ilçeye, semte, bölgeye, kursu verecek eğitimcinin tecrübesine, kursun niteliğine, kurs saatine bağlı olarak değişmektedir. Orkun Eğitim Kurumları İlk Yardım Kursu eğitimi online ortamda, uzaktan eğitime imkan tanımaktadır. Online İlk Yardım Eğitimi fiyatlarımızla ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.


Diğer Sağlık KurslarıEczane Yardımcısı Kursu

Hijyen Satinasyon Kursu

Engelli Bakımı Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.